02166154003

آشنایی با انواع آسانسور و نکاتی برای نصب و راه اندازی آنها

آشنایی با انواع آسانسور

اگر ساختمان بزرگی با طبقات مختلف دارید، آسانسورها بهترین راه حل برای دسترسی آسان هستند. آنها اطمینان حاصل می کنند که مردم می توانند به طور موثر در اطراف ساختمان حرکت کنند و دسترسی افراد دارای معلولیت به طبقات مختلف را آسان می کنند.نصب آسانسور در یک ساختمان باید قبل از اجرا به درستی برنامه ریزی شود تا اطمینان حاصل شود که تمام قوانین ایمنی را رعایت می کند و به درستی کار می کند. در اینجا تمام مواردی که باید هنگام نصب آسانسور در نظر بگیرید آورده شده است.

آشنایی با انواع آسانسور و نکاتی برای نصب و راه اندازی آنها


دو نوع از رایج ترین آسانسورها، آسانسورهای کششی و هیدرولیک هستند که هر روز در ساختمان های تجاری، هتل ها، ساختمان های عمومی و در منازل مسکونی، بیمارستان ها ملاقات می کنیم و حمل و نقل آسان ما را تضمین می کنند.نمای شیشه ای آسانسور  می تواند در زیبایی و جذابیت نما ها تاثیر داشته باشد.


آسانسورهای هیدرولیک:


اینها انواع اساسی آسانسورهایی هستند که با مکانیزم پیستونی کار می کنند. یک پیستون در زیر کابین نصب شده است که وقتی موتور روغن را وارد پیستون می کند، آن را به جلو می راند. هنگامی که شیر روغن / سیال هیدرولیک را آزاد می کند آسانسور پایین می رود. آسانسورهای هیدرولیک بیشتر در ساختمان های کم ارتفاع (4 طبقه یا کمتر) نصب می شوند. سرعت معمولی آنها حدود 1 متر در دقیقه است هزینه نصب این نوع آسانسورها و نگهداری آنها نسبتاً کم است. اتاق ماشین این آسانسورها معمولاً در مجاورت چاه آسانسور در پایین ترین سطح نصب می شود. آنها انرژی بیشتری مصرف می کنند و در دسته انرژی سبز قرار نمی گیرند.

آسانسورهای کششی:


آسانسورهای کششی در ساختمان های متوسط و بلند نصب می شوند و با سرعت بالاتری نسبت به آسانسورهای هیدرولیک کار می کنند. آنها توسط یک موتور الکتریکی کار می کنند که طناب ها، کابل ها را برای حرکت کابین آسانسور حرکت می دهد. این مفهوم مانند یک سیستم قرقره است که طناب ها را روی یک چرخ دنده حرکت می دهد. دو دسته برای این نوع آسانسورهای کششی دنده ای آسانسور و آسانسورهای کششی بدون دنده وجود دارد.
از آنجایی که در اینجا از کابل و طناب استفاده می شود، محدودیت ارتفاعی برای این نوع آسانسور وجود دارد. آنها همچنین به بررسی و نگهداری منظم کابل ها و چرخ دنده ها نیاز دارند و باید از نظر ساییدگی و پارگی بررسی شوند. اگر برای مدت طولانی کنترل نشود، می تواند خطرات ایمنی ایجاد کند.

نکاتی برای نصب و راه اندازی اسانسورها


ایمنی
اول از همه، مقررات ایمنی است. این کاملاً حیاتی است که آسانسور بتواند وزن چندین مسافر را به طور همزمان حمل کند. شما باید حداکثر ظرفیت آن را بعد از نصب تست کنید و این را در آسانسور مشخص کنید تا مردم بدانند چقدر می تواند حمل کند. همچنین آسانسورها در مواقع اضطراری یا خرابی باید دارای سیستم هشدار دهنده باشند.
علاوه بر این، برای اطمینان از پایداری کافی آسانسور، باید در منطقه ای که آسانسور نصب می شود، بررسی های ایمنی انجام دهید. همچنین مهم است که اطمینان حاصل شود که فقط پرسنل مجاز و کارکنان تعمیر و نگهداری می توانند به ماشین آلات آسانسور دسترسی داشته باشند تا از بروز هرگونه حادثه جلوگیری شود.

ظرفیت
در نظر گرفتن تعداد افراد مورد نیاز برای دسترسی به ساختمان در طول روز به شما کمک می کند تا قبل از شروع نصب، ظرفیت مورد انتظار و تعداد آسانسورهای مورد نیاز را محاسبه کنید. داشتن آسانسورهای بسیار کم به تعداد افراد در ساختمان زمان انتظار بسیار طولانی را در پی خواهد داشت.
بنابراین محاسبه ظرفیت از قبل برای نصب صحیح آسانسور بسیار مهم است. ساختمان های بلندتر همچنین ممکن است به چندین شفت و هسته آسانسور برای اطمینان از کارایی و ایمنی نیاز داشته باشند.

طرح
طراحی آسانسور بستگی به نوع ساختمانی دارد که در آن نصب شده است زیرا باید با زیبایی ساختمان مطابقت داشته باشد.
برای مثال، آسانسورهای مسکونی احتمالاً ظاهر بصری دلپذیرتری خواهند داشت، احتمالاً با درها، پنجره‌ها و آینه‌های شیشه‌ای که اجازه ورود نور را می‌دهند. در حالی که از سوی دیگر، ساختمان‌های شرکتی ساده‌تر و استانداردتر هستند و ساختمان‌های مدرن ممکن است نیاز به کار داشته باشند. با یک معمار و طراح داخلی برای اطمینان از مطابقت آسانسور با سبک کلی ساختمان.

محیط
یکی از مهمترین مواردی که در نصب آسانسور باید در نظر گرفت، محیطی است که در آن نصب خواهد شد. این نقش مهمی در نحوه نصب و طراحی کلی دارد. ارزیابی محیط شامل تعیین اینکه آسانسور باید چند طبقه را بپوشاند و همچنین چقدر وزن را برای حمل نیاز دارد.

اوج بار مصرف
در ساختمان های بلند، مهم است که تاثیر زمان اوج مصرف بر آسانسورهای خود را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا ترافیک را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که مردم مدت زیادی منتظر آسانسور برای رسیدن به طبقه خود نیستند.
دانستن زمان ورود و خروج اکثر افراد از ساختمان، و همچنین در نظر گرفتن عجله زمان ناهار، به شما کمک می کند تا محاسبه کنید که برای اطمینان از کارایی، چه تعداد آسانسور باید نصب کنید.
اگر در یکی از سطوح بالای ساختمان خود یک ناهار خوری دارید، باید یک سیستم آسانسور مجزا برای بردن افراد به آنجا در نظر بگیرید. این به کاهش ترافیک در سیستم اصلی آسانسور کمک می کند.

کیفیت
هنگام نصب تقریباً هر چیزی باید کیفیت را در نظر گرفت. با این حال، وقتی صحبت از آسانسور به میان می آید، باید مطمئن شوید که تجهیزات با کیفیت خوب را از یک سازنده معتبر دریافت می کنید.
شما نمی خواهید آسانسوری داشته باشید که دائماً خراب می شود، بنابراین ارزش آن را دارد که کمی بیشتر برای یک برند قابل اعتماد هزینه کنید.

فناوری هوشمند
امروزه از فناوری هوشمند در ساختمان ها برای نظارت بر دسترسی و به حداکثر رساندن امنیت استفاده می شود. بنابراین، تعجب آور نیست که آسانسورهای هوشمند در حال افزایش هستند. آسانسورهای هوشمند از کارت‌های کلید یا فوب‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند برای طبقات خاص برنامه‌ریزی شوند، بنابراین نیازی به فشار دادن دکمه نیست.

آسانسورها وجه اشتراکی با دیگر فناوری‌های حیاتی اما غیرقابل چشم پوشی در زندگی ما دارند: ما آنها را بدیهی می‌دانیم. اما، مانند اینترنت یا آب گرم خانه شما، وقتی آسانسورها به درستی کار نمی کنند، ما به سرعت اذیت می شویم.
از آنجایی که آسانسورها اغلب قهرمانان نادیده گرفته شده یک ساختمان هستند، احتمالاً برای طراحی خوب آسانسور تحسین زیادی دریافت نخواهید کرد. با این حال، مهم است که به فرآیند طراحی با دقت نزدیک شوید تا همه عناصر ساختمان مانند یک تیم خوب با هم کار کنند
 

با ما در تماس باشید

کیلومتر 2 اتوبان فتح،ابتدای لاین کندرو،مرکز
تجارت آسانسور ایران، طبقه 3 اداری،واحد 301

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه 17-9
پنجشنبه 9-13

ارتباط با ما

با ما در تماس باشید

کیلومتر 2 اتوبان فتح،ابتدای لاین کندرو،مرکز
تجارت آسانسور ایران، طبقه 3 اداری،واحد 301

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه 17-9
پنجشنبه 9-13