02166154003

نمای اسپایدر

با پیشرفت روز افزون پوشش های شیشه بود که نمای اسپایدر در آن شکل گرفت ، تمایل خلق زیبایی و تفاوت در ساخت باعث شد تمایل معماران را به این سمت سوق دهد . نمای اسپایدر نوعی متفاوت از نمای مدرن است ، در این نما شیشه با اتصالات نقطه ای به سازه متصل میشود . از این نما بیشتر در سازه هایی مثل : ساختمان های تجاری ، اداری و نماهای مدرن استفاده میشود . نمای اسپایدری همچون نماهای دیگر ساختمانی داری مزایا و معایبی میباشد که کاربرد آن را تا حدودی محدود و یا ساده می باشد.

رادان گلس با ارائه بهترین کیفیت نمای اسپایدر، رضایت بالای  مشتریان را فراهم کرده و آماده است شما را مرحله به مرحله در اجرای پروژه‌های ساختمانی همراهی کند.  جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با تلفن مجموعه تماس برقرار کنید.

021-66154003

 

نمای اسپایدر

ابعاد شیشه اسپایدری 

ابعاد شیشه اسپایدری متفاوت بوده است ، هرچه ابعاد بزرگتر باشند به زیبایی کار خود می افزایند. ابعاد شیشه با توجه به فضای خود پروژه تایین میشود و متفاوت بوده است از همین رو باید در انتخاب  یک تیم اجرای حرفه ای دقت لازم را داشته باشید تا به بهترین شکل ممکن متخصصان در این حوزه برای شما ایفای نقش کنند . 

 

نمای اسپایدر

انواع مختلف نماهای شیشه‌ای
1- کرتین وال یا لاملاین :

نما به وسیله پروفیل اجرا میشود که شبکه شیشه ای را روی سازه آلمینیومی حفظ کند. کرتین وال به دو شکل (بدون قالب و فیس گپ) اجرا و نصب میشود . در آخر نمای شیشه ای را با لاستیک های مخصوص و چسب سیلیکونی آب بندی میکنند .

2- نمای اسپایدر:

در این نوع سازه به وسیله قطعات و اتصالات عنکبوتی شکل نما اجرا و نصب میگرد .

3- نمای شیشه اییونیتایز :

این نوع از نمای شیشه ای دارای ویژگی های خاص خود بوده و تنها نمایی شیشه ای محصوب میشود که در زمان ساخت پروژه امکان اجرای همزمان و نصب طبقه به طبقه هماهنگ با مراحل همچون نازک‌ کاری نیز  به اجرا در آید این امتیاز در نصب از این رو است که این نما به شکل پازل بوده و تکه تکه نصب میگردد.

انواع مختلف نصب نمای اسپایدر :

 1. اسپایدر با سازه کابلی 
 2. اسپایدر با سازه فلزی 
 3. سیستم سازه های شیشه ای 
 4. اسپیس فریم


سیستم سازه های فلزی :

این نوع از نمای اسپایدر به کمک فلز فیکس میشود و سیتم نگهدارنده آن نیز فلزی  است .

سیستم سازه های کابلی :

این نمونه به جای استفاده از فلز به کمک کابل خود را مهار کرده تا بتواند وزن کل شیشه را نگهدارد و سازه را شکل دهد .

سیستم سازه های شیشه ای :

برای زیبایی بیشتر و دخالت نداشتن کابل و فلز این نوع سیستم نیز استفاده میشود که در آن استفاده از شیشه به تنهایی کل سازه را مهار میکند .

اسپیس فریم:

با این ترکیب سازه های متنوعی را می توان ایجاد کرد و سازه های اسپیس فریم دارای فرم های هندسی منظمی هستند .و شکل و سازه جذاب و زیبایی دارند.

مزایای استفاده از نمای اسپایدر

 • مقاومت در برابر زلزله 
 • شکل پذیری متفاوت دارد 
 • پوشش دکوراتیو نمای خارجی 
 • امکان اجرای در سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی 
 • پوشش دکوراتیوی نمای داخلی ( پارتیشن ها ) 
 • قابل استفاده با نما های آلمینیوم ، سنگ و....
 • امکان نصب لایه های لمینت تزئینی مختلف و لایه های مقاومتی برای تابش شدید نور خورشید 
 • کمک به روشنایی طبیعی محیط در طول روز 
 • وزن کم سازه و اتصالات 

معایب استفاده از نمای اسپایدر

 • نیاز به کنترل مداوم جهت اجرای درست 
 • دیتل پیچیده بازشو
 • نیاز به محاسبات بیشتر و دقیق تر نسبط به دیگر نما ها 
 • نیاز به محاسبات سازه و کنترل توسط مهندسین عمران 

 

معایب نمای اسلایدر


طراحی نمای اسپایدر

طراحی نمای اسپایدری باعث خلق ایده های بینظیر در معماری جهان شده است و بیشتر از هر زمان دیگر هنر و معماری را با یک دیگر هم سو میکند . با طراحی نمای شیشه به زیبا ترین شکل ممکن میتوان سازه های متفاوت و زیبایی را خلق کرد .از آنجا که نما هایی همچون سنگ ، چوب ، نماهای تلفیقی و... برای مخاطبین تکراری شده است نمای شیشه ای میتواند به بهترین شکل ممکن راه حل این مشکل را برای تمامی معماران جهان به وجود آورد. از دل خلاقانه طراحان بود که نمای اسپایدر به وجود آمده است و ما امروزه شاهد این زیبایی در صنعت ساخت و ساز هستیم .

نمای اسپایدری در دل خود تهویه بهتر نور مستقیم و تابش آفتاب را برای سازه به ارمغان می آورد به علت تنوع در ساخت و شکل گیری این نوع سازه ها بسیار راحت میتوان در تمامی پروژه های ممکن از این نما استفاده کرد و به بهترین شکل ممکن از پروژه خود رونمایی کنیم .

 

اجرای شیشه اسپایدر

نصب این نما را به جرعت میتوان به عنوان پیچیه ترین کار ها در نصب ساختما اسم برد . محاسبه در نصب به همراه اجرا به صورت کاملا دقیق باید انجام شود و حتی یک میلی متر هم اختلاف به صورت جدی به کیفیت کار آسیب خواهد زد .  اندازه گیری قبل از اجرای پروژه نیز امری بسیار مهم محصوب میشود و باید دقت بسیار زیادی در آن صورت گیرد . شرکت رادان گلس در نصب و اجرای این نوع از پروژه ها از تخصص خاصی برخوردار بوده و با تیمی مجرب و حرفه ای به صورت تخصصی پروژه شما را به بهترین شکل ممکن به پایان میرساند .

 

چرا نمای اسپایدر محبوب است؟

نمای اسپایدری یکی از بیشترین انتخاب های امروزه طراحان و معماران به حساب میاید و علت اصلی این انتخاب بیش از هرچیزی میتوان به حق انتخاب بالا و عدم محدودیت در اجرای پروژه اشاره داشت ، نکته مهم دیگری که برای اجرا سازی  این نما معماران را به تکاپو و میل استفاده آن سوق میدهد بهرمندی و دید بهتر از مکان داخلی پروژه و محیط خارجی آن میباشد که معماران با توجه به هدفت پروژه گاها این امر امتیازه ویژه ای برای آن ها محصوب میشود .  

 

چرا نمای اسپایدر محبوب است؟


قیمت نمای اسپایدر

اجرای پروژه ها بسته به موارد زیر میتواند در تاثیرگذاری قیمت متفاوت باشد ،به صورت کلی همان طور که اشاره کردیم نمای یونیتایز  نسبت به دیگر نماهای ساخت به صورت شیشه ای از قیمت بالاتری برخوردار بوده است اما به طور کلی عواملی همچون ، ضخامت شیشه ، ابعاد ، یراق آلات مصرفی ، نوع شیشه ، کیفیت شیشه ، شرکت و کشور تولید کننده آن و متراژ مد نظر پروژه به صورت کلی در قیمت تمام شده از پروژه تاثیر بسیاری دارد

 • نوع نمای شیشه ای 
 • نوع سازه 
 • شرایط اقلیمی منطقه 
 • برند تولید کننده 
 • چند جداره بودن شیشه 
 • موقعیت جغرافیایی پروژه 
 • نوع یرقان آلات 
 • نوع خود شیشه (شفاف یا مات )
 • متراژ مورد نیاز از بنا
 • نوع اتصال نما به شیشه 
 • مهندس متخصص و مجری پروژه 

 

قیمت نمای اسپایدر


 

 از این نما میتوان در تمای پروژه های مختلف هم مسکونی هم تجاری و حتی در ساخت پروژه های برج های بزرگ نیز استفاده کرد .این نوع سازه نما را به بهترین شکل ممکن میتوان به وجود بیاورد جدای از اینکه نمای اسپایدر هزینه و پیچیدگی خود را دارد ما هیچ وقت نمی توانیم این مورد را در نظر نگیریم که تفاوت وزیبای خلق این نوع سازه ها کاملا متفاوت و چشم گیر بوده و تمامی مخاطبین خاص خود را جلب میکند . با توجه به انواع مختلف در نصب و اجرای شما به راحتی میتوانید در تمامی انتخاب های خود نمای اسپایدر را نیز جای دهید.

جالب است بدانید از این نوع از سازه های نمای شیشه ای در تمامی نقاط مختلف بجهان بنا ها ای با شکوهی ساخته اند که میتوان در این میان به موزه لوور پاریس اشاره کرد .جالب است بدانید که تلفیق نور با نمای شیشه ای اسپایدری به شما کمک می کند تا همیشه نمای خود را به دلخواه و شکلی منحصر به فرد درآورده و بدرخشید . مفتخر هستیم که در شرکت رادان گلس با تیمی متخصص و مجرب به بهترین شکل ممکن خدمات خود را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم  . 

 

با ما در تماس باشید

کیلومتر 2 اتوبان فتح،ابتدای لاین کندرو،مرکز
تجارت آسانسور ایران، طبقه 3 اداری،واحد 301

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه 17-9
پنجشنبه 9-13

ارتباط با ما

با ما در تماس باشید

کیلومتر 2 اتوبان فتح،ابتدای لاین کندرو،مرکز
تجارت آسانسور ایران، طبقه 3 اداری،واحد 301

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه 17-9
پنجشنبه 9-13