پله دوبلکس مدرن

پله دوبلکس مدرن امروزه تاثیر بسیار زیادی در زیبای خانه دارد بنابراین بسیاری از افرادی که خونه دوبلکس دارند، دنبال  پله دوبلکس مدرن هستن تا ظاهر خانه خود را مدرن کنند پس بسیار مهمه که ثبت سفارش پله دوبلکس خود را در چه شرکتی انجام میدن زیرا متریالی که استفاده میشه در مقاوم بودن و زیبایی آن بسیار اهمیت دارد.طراحان برای طراحی این نوع پله بسیار دقت می کنند تا هم زیبایی را در بر بگیرد و همچنین کاربردی باشه برای خانه ها تا نمای جذاب داشته باشد.

طراحی پله دوبلکس

در گذشته پله ها تنها برای ارتباط بین دو طبقه استفاده می شدند و بیشتر کاربردی بودن آن مورد توجه افراد بود و طراحان وقت کمتری برای طراحی این بخش می گذاشتند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترده شدن صنعت دکوراسیون، طراحی راه پله ها دچار انقلاب شده و به صورت مدرن و یا مجلل صورت می گیرد. در نگاه اول شاید به نظر برسد که طراحی پله مدرن تنها جنبه ظاهری دارد؛ در حالی‌که جنبه های مختلفی در این طراحی در نظر گرفته شده و کاربرد های بسیاری دارد.

گروه مهندسی رادان گلس در این بخش تلاش نموده تا دیدی نوین به مخاطبین از این نوع طراحی و محصول داده شود و با شفاف سازی موضوع پله مدرن و به خصوص پله دوبلکس، مشتریان عزیز انتخابی آگاهانه و معقولانه داشته باشند.

در این بخش شما از ویژگی ها، انواع راه پله دوبلکس، طراحی و اجرای آن و حتی نکاتی جالب در طراحی این نوع پله دوبلکس مدرن که ممکن است در هر سایتی به طور دقیق به آن نپرداخته باشد،  آگاه می شوید.

 

پله مدرن چیست؟

قطعا خانه هایی با طراحی مدرن، پله هایی مدرن و شیک را می طلبند تا خاص بودن ساختمان را دوچندان کند. البته ساختمان های سنتی و کلبه ها نیز می توانند با ساخت و طراحی راه پله ای خاص، اصالت خود را زیباتر به نمایش بگذارد. جالب است بدانید که پله های مدرن مانند پله پیش ساخته، در عین حال که فضا را شکیل می کند، بسیار کاربردی است و حتی از پله های با طراحی سنتی، مستحکم تر و معقول تر هستند.

اما پرکاربرد ترین نوع، پله دوبلکس برای ساختمان‌های دو طبقه می باشد. طراحان معتقدند که راه پله مدرن، قلب یک خانه مدرن است که می تواند نگاه هر فردی را در لحظه اول ورود به منزل، به سمت خود جلب کند؛ در واقع طراحی و پیاده سازی طرحی منحصر به فرد از راه پله در ساختمان، تاثیر بسزایی در نمای ساختمان دارد و به آن روح می بخشد.

گروه مهندسی رادان گلس با طراحی انواع راه پله های مدرن، زیباترین و خیره کننده ترین دکوراسیون را برای خانه شما خلق می کند. گروه مهندسی رادان گلس هم‌چنین توانایی طراحی و اجرا انواع نمای شیشه ای را نیر دارا می‌باشد.

 

پله مدرن

 

پله مدرن دوبلکس

پله دوبلکس را می‌توان هم برای خانه های ویلایی و بزرگ و هم خانه های کوچک طراحی و استفاده نمود. طراحی خلاقانه و منحصر به فرد راه پله دوبلکس، با توجه به ساختار خانه می تواند آن را کانون توجه در دکوراسیون داخلی سازد و حتی فضای در دسترس ساختمان را افزایش دهد. همچنین محدودیتی در ساخت و به کارگیری متریال های مختلف وجود ندارد و می توان با توجه به سبک ساختمان و سلیقه خود از شیشه، چوب، سنگ و ... استفاده کرد.

اکنون راه پله دوبلکس دیگر تنها موظف به برقراری ارتباط بین دو طبقه نیست، بلکه بین اجزاء و عناصر ساختمان ارتباط برقرار کرده و هارمونی ساختمان را چندین برابر می کند. بنابراین انتخاب نوع پله ها و طراحی آن اهمیت شایانی در نتیجه نهایی و بدست اوردن ماحصلی مطلوب دارد که تنها با مشارکت تیمی مجرب و باسابقه تحقق می یابد.

در همین راستا گروه مهندسی رادان گلس با بهره وری از تیم مجرب طراحی، بهترین طراحی و باکیفیت ترین کار را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

 

پله مدرن دوبلکس

 

پله مدرن دوبلکس

 

ویژگی های راه پله دوبلکس

پله دوبلکس شامل تعدادی پله است که بخش داخلی طبقات را به یکدیگر ارتباط می دهد که با ویژگی های متعدد می توان کارایی آن را بالاتر برد:

 1. امنیت بالا به دلیل استفاده از متریال به روز و مستحکم
 2. کاهش وزن سازه پله
 3. افزایش فضای داخل ساختمان با طراحی دقیق
 4. زیباسازی نمای ساختمان
 5. امکان نورپردازی هم در جهت زیبایی و هم افزایش امنیت

 

انواع راه پله دوبلکس

همانطور که پیشتر ذکر شد پله مدرن دوبلکس می‌تواند در طرح های متنوعی با باتوجه به فضای منزل طراحی شود. اینجا به تعدادی از این اشکال اشاره می کنیم:

 

 1. راه پله گرد (مارپیچ)

مدل مارپیچی یا دایره ای، طرحی کلاسیک و بسیار محبوب است که در میان تمامی نسل ها مقبولیت دارد. راه پله دوبلکس کلاسیک مارپیچی را می توان با عناصر مدرن بسیار جذاب و لوکس نمود.

پله گرد با توجه به فضای در دسترس، نوع استفاده، جنس و فرم می تواند به اشکال مختلف طراحی و ساخته شود. در این مدل، پله ها به صورت مدور و به حالت چرخشی حول یک محور مرکزی قرار می گیرند و جهت قرارگیری هر پله نسبت به پله قبلی کمی تغییر پیدا می کند. پله گرد فضای کمتری اشغال می کند و مناسب همه نوع ساختمان، حتی خانه های کوچک است. پله گرد هیچ گاه قدیمی نمی شود و از مد نمی افتد. همچنین شما می توانید انواع پله های مدرن مانند پله گرد چوبی را نیز به صورت مارپیچ طراحی و سفارش دهید.

جالب است بدانید که این نوع راه پله دوبلکس هم برای خانه هایی با دکوراسیون سنتی و سلطنتی و هم برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن و اسپرت مناسب است و فقط نوع متریال مصرفی باید مورد توجه قرار گیرد. برای مثال برای خانه های سنتی ساخت این مدل با چوب، برای خانه های سلطنتی ساخت با سنگ و برای خانه های مدرن و اسپرت ساخت با فلز و شیشه می تواند نمای خیره کننده ای ایجاد کند. می‌توان در کنار استفاده از پله گرد، نرده شیشه ای نیز به کار برد و نمای جذابی خلق کرد. 

 

پله مدرن گرد

 

پله مدرن گرد

 

 1. پله دوبلکس مستقیم

این نوع طراحی نیز کلاسیک است که جذابیت خاص خود را داراست. در این مدل اگر عرض پله ها بسیار زیاد باشد، فرم سلطنتی پیدا کرده که با نام راه پله هندی شناخته می شود. در این نوع راه پله‌ها می‌توان از انواع پله چوبی و استیل بهره برد.

 

پله مدرن خطی

 

 1. راه پله دو طرفه

شاید تصور کنید که این طرح بسیار قدیمی و از مد افتاده می باشد، اما با یک طراحی هوشمندانه و استفاده از ابزارهای مدرن، می توان نتیجه ای شیک و لوکس حاصل کرد.

 

پله مدرن دوطرفه

 

 1. راه پله سه طرفه

این مدل با نام راه پله ی دوبلکس مدل شکسته نیز شناخته می شود. دلیل این نام گذاری، منقطع بودن مسیر و تغییر جهت پله ها در فواصل مشخص است که به دلیل کمتر اشغال شدن فضا انجام می شود.

 

پله مدرن سه طرفه

 

 1. راه پله منحنی

که می تواند به صورت یک طرفه یا دوطرفه طراحی شود. اگر که راه پله منحنی دو طرفه باشد، لابی (سالن) در مرکز این دو راه پله قرار گرفته و معمولا با لوستری زیبا و لاکچری تزئین می شود.

 

پله مدرن منحنی

 

پله مدرن منحنی

 

 1. راه پله فانتزی

در این مدل قائده خاصی وجود ندارد و معمولا در بخش طراحی پله دوبلکس مانور زیادی داده می شود. این طراحی می تواند  الهام گرفته از طبیعت، اتفاقات روزمره، فیلم ها و سریال ها و یا قوه تخیل طراح باشد.

در حال حاضر هدف معماری نوین در طراحی پله مدرن، در واقع طراحی پله های فانتزی خارج از چهارچوب سنتی است.

 

پله مدرن فانتزی

 

توجه بفرمایید که برای هر یک از طرح های ذکر شده می توان از متریال های مختلف با توجه به خواسته ی مشتری استفاده نمود و تفاوتی در این زمینه وجود ندارد. متریال های قابل استفاده در همه ی این طرح ها می تواند شیشه، چوب، فلز، سنگ و حتی ترکیبی از این مصالح باشد.

 

حتی طراحی پله ها نیز می تواند متنوع باشد!

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از برنامه های طراحی، هیچ چیز غیرممکن نیست. عکس تعدادی از مدل هایی که در چند سال اخیر توجه زیادی به خود جلب کرده اند در زیر قرار داده شده است.

پله مستقیم یا همان کلاسیک با فرمی مستطیلی با ابعاد مشخص دارد.

 

پله مدرن مستقیم

 

پله پیچ یا مارپیچی که فرمی مثلثی شکل دارد که برای زاویه دادن و چرخش راه پله مناسب است.

 

پله پیچ مدرن

 

پله معلق که می تواند از یک به دیوار به صورت مخفی اتصال یابد و به ظاهر معلق به نظر برسند اما شاسی مستحکم در داخل دیوار، مقاومت زیادی برای پله ایجاد می کند و با استفاده از نرده کابلی یا شیشه ای از ارتعاش سمت دیگر هم به صورت کامل جلوگیری کرد.

 

پله مدرن معلق

 

پله مدرن که قانون و قواعد خاصی برای طراحی آن وجود ندارد و تنها محدودیت، قوه تخیل و خلاقیت طراح است. در این مدل سنت ها شکسته شده و سعی در کاهش فضای اشغالی و افزایش کاربرد آن برای زندگی مدرن است.

 

طراحی راه پله دوبلکس برای خانه های ایرانی

در رادان گلس جهت طراحی بهتر و حرفه ای تر پله مدرن مراحل زیر صورت می گیرد:

 1. بررسی و کارشناسی ساختمان
  با توجه به مصالح مصرفی در داخل ساختمان و عناصر موجود در آن، جهت برقراری یک هارمونی مناسب، بررسی توسط کارشناس مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است.
   
 2. بررسی میزان فضای در دسترس
  با توجه به ابعاد ساختمان و فضای قابل استفاده در آن، نوع طراحی می تواند متفاوت باشد؛ به طوری که بهینه ترین طراحی در استفاده از فضا انجام گیرد.
   
 3. پس از انجام بررسی های لازم، طراحی پله ها صورت می گیرد. نکاتی که در این زمینه مورد توجه قرار می گیرند عبارت است از:
  • انتخاب نوع پله ها (مستقیم، مارپیچ و...)
  • تعداد پله ها با توجه به ارتفاع بین دو طبقه
  • کف پله، به این معنا که سطحی که پا بر روی آن قرار می گیرد به چه اندازه ای باشد.
  • ارتفاع پله که فاصله عمودی بین دو پله متوالی است.
  • شیب یا زاویه پله که به نسبت ارتفاع و کف پله بستگی دارد. هر په شیب کمتر تعداد پله بیشتر و بالعکس است.
  • طول و عرض پله که بر اساس استاندارد ها تعیین می شود.
    
 4. طراحی نرده ها که با چه فرم و با چه متریالی برای پله مدرن دوبلکس ساخته شود
   
 5. و در نهایت پیاده سازی طرح پایانی

 

نکاتی که برای طراحی راه پله باید در نظر گرفته شوند

 

 • نورپردازی می تواند زیبایی راه پله مدرن خانه شما را چندین برابر کند و نمایی لوکس و خیره کننده به آن دهد.
   
 • استفاده از رنگ های شاد، گرمی و هیجان به فضا می بخشد.
   
 • خلاقیت در طراحی راه پله مدرن می تواند از فضای اشغالی حداکثر استفاده را ببرد. برای مثال از زیر راه پله دوبلکس برای داشتن کتابخانه ای زیبا می توان استفاده نمود و یا با قراردادن گلدان های جذاب، فضای خانه را سبز و دلنشین کرد.
   
 • پله دوبلکس و پله شیشه ای تنها مختص خانه های بزگ نیست و با طراحی هوشمندانه، می تواند نمایی شیک و تماشایی در خانه های کوچک نیز به همراه داشته باشد.
 • ممکن است که ظاهر پله شما کاملا ساده باشد اما متریالی که در آن استفاده می شود زیبایی دکوراسیون داخلی شما را دو چندان کند. پس در انتخاب متریال با کیفیت کوتاهی نکنید.

 

نورپردازی پله مدرن

 

اجرای پله دوبلکس

پس از در نظر گرفتن تمامی شرایط، مناسب ترین طراحی با مشورت مشتری در رادان گلس صورت گرفته و به مرحله اجرا می رسد:

1-تهیه مصالح با کیفیت و برش آن توسط دستگاه های به روز و دقیق در رادان گلس

2-نصب قطعات تهیه شده، زیر نظر مهندسین مجرب رادان گلس در سریع ترین زمان

3-و در نهایت، دستیابی به مطلوب ترین نتیجه و کسب رضایت از مشتریان محترم

بازگشت به بالا

فرم ارتباط رادان گلس

آدرس

کیلومتر 2 اتوبان فتح،ابتدای لاین کندرو،مرکزتجارت آسانسور ایران، طبقه 3 اداری،واحد 301

شماره تماس

۰۲۱۶۶۱۵۴۵۰۹

۰۲۱۶۶۱۵۴۰۰۳

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه ۱۷-۹پنجشنبه ۹-۱۳